logo
logo

Zapraszamy na szereg ciekawych warsztatówWARSZTATY WYKONYWANIA PIERNIKÓW

Doskonała okazja do przygotowania ciasta zgodnego z tradycją, z którego powstaną słodkie pierniczki. Do przygotowania wspaniałego ciasta potrzebne są wszystkie zmysły. Idealne ciasto otrzymujemy poprzez wąchanie, smakowanie i ugniatania ciasta, które staje się plastyczne pod wpływem ciepła rąk. Oferta obejmuje robienie własnych pierniczków: wałkowanie, wycinanie wybranymi świątecznymi foremkami i ozdabianie wg. własnego pomysłu

foto

WARSZTATY WYKONYWANIA ŚWIEC

Jest to ciekawa propozycja dla kreatywnego i produktywnego spędzenia czasu. Na zajęciach zapoznać się będzie można się z techniką wykonania świec, temperaturą topnienia i obróbką parafiny. Wykonane świece zostają zabrane do domu.

foto

WARSZTATY WYKONYWANIA SYROPÓW LECZNICZYCH

Na warsztatach można nauczyć się przygotowywać bezpieczne i skuteczne preparaty lecznicze z różnego rodzaju ziół. Każdy z uczestników dowie się, jak modyfikować i dodawać składniki, by uzyskać inne działanie w zależności od przebiegu infekcji.

WARSZTATY ZIELARSKIE

To doskonała oferta dla tych, którzy chcą być blisko natury i nauczyć się rozpoznawać zioła, oraz ich działanie. Na warsztatach można zyskać podstawowe wiadomości związane z poznaniem ziół w terenie, ich nazewnictwem, właściwościami, zastosowaniem w ziołolecznictwie i kuchni. Podczas warsztatów można zdegustować potraw, syropów i dżemów.

foto

WARSZTATY KULINARNE

Idealny pomysł na spędzenie czasu w kuchni, stwarzając wyśmienite dania, których skład oraz smak zadziwi wszystkich domowników. Zupa z pokrzyw, konfitura z dzikiej róży, ciastka z lawendą, to tylko niektóre propozycje. Zapraszamy do samodzielnego zapoznania się i spróbowania innych dań z ziołami.